Profesyonel gayrimenkul danışmanlığı

evren-pageGayrimenkul tüm dünyada çoğu insan için maddi anlamda sahip olduğu veya sahip olmayı planladığı en değerli varlıktır dolayısıyla çoğu insan için riski ve yatırımı en yüksek satın alımların başında gelmektedir. Genellikle kişi hayatı boyunca binbir zorlukla çok büyük emek ve zaman harcayarak yaptığı birikimini bir mülke yatıracaktır. Hatta bazen bu birikim sahip olmak istediği mülkün ancak bir kısmını karşılamakta, kalan kısmını ise uzun yıllar borçlanmak zorunda kalmaktadır.

Yatırımcının bu psikoloji ve stres altında karar verdiğini düşündüğümüzde; kişinin sahip olduğu gayrimenkulünü hiçbir profesyonel destek almadan satmaya çalışması, kişinin daha önce hiç karşılaşmadığı bir yargı sürecinde avukat tutmak yerine kendini savunmaya çalışması veya ilk kez karşılaştığı bir sağlık probleminde doktora danışılmadan internetten bilgi almak suretiyle tedavi uygulamasıyla benzer özellikler taşımaktadır.

Her üç örnekte de en önemli süreç olan ilk 3-4 haftada yanlış kararlar alınması yüksek ihtimaldir. Sonrasında ise hatadan dönülse bile çoğu zaman bedeli veya maliyeti başlangıç noktasına kıyasla daha ağır olmaktadır. İzlenmesi gereken yol kendi uzmanlık alanında en iyisi olan ve sağlam referanslara sahip kişilerden destek almak olmalıdır.

Evren Barutçu’nun esas odaklandığı konu mal sahibi temsilciliği bir başka deyişle satış süreci yönetimidir. Amaç söz konusu gayrimenkulü en kısa zamanda en iyi fiyatla alıcısıyla buluşturmaktır. Bu hizmetin kusursuz verilebilmesi için gayrimenkulün sahibi ile birlikte taşınmaz detaylı olarak gezilir ve net m2 ölçümleri yapılır. Sonrasında 24 saat ile 72 saat arasında gayrimenkulün detaylı bir analizi ve raporu hiçbir ek ücret talep edilmeden yazılı olarak taşınmaz sahibine sunulur. Bu raporda detaylı olarak:

Gayrimenkulün Olası Tüketici Gözündeki Tanımı
Gayrimenkulün Swot Analizi (Güçlü Yanlar, Güçsüz Yanlar, Fırsatlar, Tehditler)
Gayrimenkulün Hedef Kitlesi
Gayrimenkulün El Değiştirmesi İçin Uygulanacak Pazarlama Stratejileri
– Tüketicinin Gayrimenkulümüze Bakış Açısı ve Satın Alma Davranışları
Gayrimenkulün Bulunduğu Bölge Hakkında Detaylı Bilgi (Bölge net 2m fiyatları, bölgede son yıllarda gerçekleşen ve gerçekleşemeyen el değiştirmeler, nedenleri vb..)
– Fiyatlandırma ve Olması Gereken Pazara Çıkış Rakamı
– Çalışma Şartları ve Süresi yer alır.

Gayrimenkulün sahibi bu raporda gayrimenkulün özelliklerini, pazardaki rakiplerini, pazarlama stratejisini ve fiyatını detaylı olarak inceleme fırsatını yakalamaktadır. Sonrasında gayrimenkulün sahibinden, raporda yazılan detaylar ve hususların istişaresi maksadıyla ikinci bir görüşme talep edilir. Bu görüşmenin neticesinde karşılıklı mutabakata varıldığı takdirde söz konusu gayrimenkul Evren Barutçu ve Profesyonel ekibi tarafından Coldwell Banker Başkent’in 100 yılı aşkın bilgi birikim ve tecrübe farkıyla pazara çıkartılır ve sorunsuz bir şekilde el değiştirme işlemi gerçekleşir.
Şimdiye dek, Ankara içinde yada farklı illerde, pek çok başarılı ve profesyonel aracılık hizmeti gerçekleştirdik. Dilerseniz gerçekleştirdiğimiz bütün işlerin bir dökümünü Referanslar sayfamızda inceleyebilirsiniz…

Bir mal veya hizmetin satışının gerçekleşmesi için aşılması gereken 5 önemli basamak bulunmaktadır.

1. Haberdar olma
2. Bilgi sahibi olma
3. İkna olma
4. Arzulama
5. Satışın kapanması
Evren Barutçu ile çalıştığınızda sahip olduğunuz gayrimenkul, Evren Barutçu’nun rakiplerinden en büyük farkı olan etkili sosyal ve iş ağıyla buluşur. Sonrasında ilgi duyan kişileri ikna edebilmek adına hem söz konusu gayrimenkulle alakalı, hem de pazarda olan benzer mülklerle alakalı olarak, hiçbir baskı kurulmadan, doğru bir şekilde tüm bilgiler yazılı olarak sunulur. Buradaki amaç, gayrimenkule ilgi duyan kişinin, belki de hayatı boyunca biriktirdiği yatırımını en doğru şekilde değerlendirdiğine ikna olmasıdır.

Kişiler bu aşamada bir dolu araştırma içine girecek ve bir dolu şüpheleri olacaktır. Bu aşamada bu soruların hepsine güvenilir ve sağlam referansları olan birisi tarafından verilecek olan güncel ve doğru cevaplar, kişinin ikna olma sürecini kolaylaştıracaktır. Arada dünyanın en eski, saygın ve büyük gayrimenkul yatırım ve danışmanlık firması olan Coldwell Banker isminin olması kişilerin ikna olma sürecinde karar vermelerini daha da kolaylaştırmaktadır.

başkent